Czy zerwane włókna kolagenowe i elastynowe można odbudować?

Czy zerwane włókna kolagenowe i elastynowe można odbudować czy tylko niezerwane? Jeśli tak to w jaki sposób? Poprzez odpowiednią dietę, regenerację i lekką aktywność fizyczną np. spacery? Czy przy wzmożonej aktywności fizycznej (np. trening cardio, aeroby, interwały, trening oporowy, trening siłowy), gdy włókna te już są osłabione można doprowadzić do ich zerwania? Kobieta, 18 lat

Proszę stosować zrównoważoną dietę, następnie zgłosić się do ortopedy celem oceny urazu.
Wskazana konsultacja ortopedyczna z oceną miejsca pourazowego w badaniu fizykalnym i w celu wydania stosownych zaleceń dot.dalszego postępowania.
Posiadamy liczne leki wspomagające regeneracje w obrębie stawów. Zapraszam na konsultacje, chętnie pomogę - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Fizjoterapeuta w Gliwicach Fizjoterapeuta w Warszawie Fizjoterapeuta w Bielsku-Białej Fizjoterapeuta w Dąbrowie Górniczej Fizjoterapeuta w Katowicach Fizjoterapeuta w Częstochowie Fizjoterapeuta w Opolu Fizjoterapeuta w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi