Czy zapalenie zatok jest powikłaniem po szczepieniu AstraZeneca?

Czy powikłaniami po szczepieniu przeciwko COVID może być zapalenie zatok (szczepiłem się AstraZeneca)? Dwa dni po przyjęciu pierwszej dawki dostałem ostrego zapalenia zatok, które leczyłem 3 tygodnie. Za kilka dni mam przyjąć drugą dawkę i mam pewne obiekcje w związku z przebytym zapaleniem. Czy mogę się spokojnie zaszczepić?

Nie, nie jest to powikłanie po szczepieniu, raczej niefortunny zbieg okoliczności. Jeśli aktualnie nie ma cech ostrej infekcji z gorączką to takie szczepienie można jak najbardziej wykonać.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi