Czy zakrzep przyodbytowy jest możliwy do wyleczenia tylko lekami

Dzień dobry Czy zakrzep przyodbytowy jest możliwy wyleczenia tylko lekami czy jest konieczny zabieg nacięcia i oczyszczenia?
Zakrzep może ulec zwłóknieniu i samoistnemu odpadnięciu, jednak jeśli jest to zakrzep dużych rozmiarów, konieczny będzie zabieg chirurgicznego usunięcia zakrzepu.
W leczeniu doraźnym można zastosować lek zawierający suchy wyciąg z ruszczyka kolczastego, hesperydyny i kwasu askorbinowego oraz czopki zawierające zawiesinę Escherichia coli i hydrokortyzon; ponadto wskazane są nasiadówki w korze dębu lub rumianku. W celu zmniejszenia intensywności bólu można zastosować maść zawierającą lidokainę. Zalecam konsultację ze specjalistą - proktologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Zapytaj lekarza
Wpisz treść swojego pytania
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
169
Pytań zadanych
przez pacjentów
79
Odpowiedzi
udzielonych przez lekarzy
18
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi