Czy zakrzep przyodbytowy jest możliwy do wyleczenia tylko lekami

Dzień dobry Czy zakrzep przyodbytowy jest możliwy wyleczenia tylko lekami czy jest konieczny zabieg nacięcia i oczyszczenia?
Zakrzep może ulec zwłóknieniu i samoistnemu odpadnięciu, jednak jeśli jest to zakrzep dużych rozmiarów, konieczny będzie zabieg chirurgicznego usunięcia zakrzepu.
W leczeniu doraźnym można zastosować lek zawierający suchy wyciąg z ruszczyka kolczastego, hesperydyny i kwasu askorbinowego oraz czopki zawierające zawiesinę Escherichia coli i hydrokortyzon; ponadto wskazane są nasiadówki w korze dębu lub rumianku. W celu zmniejszenia intensywności bólu można zastosować maść zawierającą lidokainę. Zalecam konsultację ze specjalistą - proktologiem.
To zależy od stanu klinicznego, o tym decyduje chirurg po badaniu.
Postepowanie jest dobierane indywidualnie po badaniu nalezy skontaktowac sie z chirurgiem
Należy skontaktować się z chirurgiem, który oceni jest możliwe leczenie tylko zachowawcze.
To zależy od stanu klinicznego, należy skontaktować się z chirurgiem stacjonarnie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi