Czy występujące drżenie palców dłoni może być objawem poważnej choroby?

Mam 18 lat i od jakiegoś czasu występuje u mnie drżenie palców prawej ręki. Występuje ono tylko rano i w sytuacji gdy kichnę (po chwili od kichnięcia drżenie ustępuje). Miałem robione też badania takie, jak TK, morfologia, EEG, EMG, badanie witamin i elektrolitów - wszystko wyszło w porządku. Czy mam się czego obawiać i czy może to być coś poważnego? Chciałbym zaznaczyć, że jestem osobą praworęczną, jeżeli może to mieć znaczenie.

Warto poszerzyć diagnostykę lab. (w tym celu proszę ponownie zgłosić się do lek.rodz.). Znaczenie może mieć również charakter wykonywanej pracy.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Warszawie Internista w Bielsku-Białej Neurolog w Katowicach Neurolog w Dąbrowie Górniczej Internista w Krakowie Neurolog w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi