Czy warto zaszczepić się miesiąc po przejściu COVID-19?

Dzisiaj mija miesiąc od ustąpienia objawów koronawirusa. Przechodziłem go umiarkowanie - miałem zapalenie płuc (wg pulmonolog i zdjęcia RTG, dość poważne), spadki saturacji do 91-92, zmęczenie po wejściu po schodach itp., ale obyło się bez szpitala. Po kilku tygodniach wszystko wróciło do normy - brak powikłań i powrót do normalnej aktywności (chwilami nawet odnoszę wrażenie, że jestem w lepszej kondycji niż przed chorobą). Po COVID została mi spora ilość przeciwciał - prawie 1700 (test 1,5 tygodnia temu). Od 17 maja mogę już zapisać się na szczepienie i zastanawiam się, czy warto to zrobić już teraz, czy lepiej poczekać. Skoro teraz mam tak dużo przeciwciał to może warto poczekać i zaszczepić się bliżej jesieni (wrzesień), żeby dłużej być chronionym.

zalecam zaszczepienie się na wizytę do lekarza i zaszczepienie się
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi