Czy warto zaszczepić się miesiąc po przejściu COVID-19?

Dzisiaj mija miesiąc od ustąpienia objawów koronawirusa. Przechodziłem go umiarkowanie - miałem zapalenie płuc (wg pulmonolog i zdjęcia RTG, dość poważne), spadki saturacji do 91-92, zmęczenie po wejściu po schodach itp., ale obyło się bez szpitala. Po kilku tygodniach wszystko wróciło do normy - brak powikłań i powrót do normalnej aktywności (chwilami nawet odnoszę wrażenie, że jestem w lepszej kondycji niż przed chorobą). Po COVID została mi spora ilość przeciwciał - prawie 1700 (test 1,5 tygodnia temu). Od 17 maja mogę już zapisać się na szczepienie i zastanawiam się, czy warto to zrobić już teraz, czy lepiej poczekać. Skoro teraz mam tak dużo przeciwciał to może warto poczekać i zaszczepić się bliżej jesieni (wrzesień), żeby dłużej być chronionym.

zalecam zaszczepienie się na wizytę do lekarza i zaszczepienie się
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi