2023-09-18

Czy w tym przypadku jest realne ryzyko zakażenia?

Moje pytanie dotyczy ekspozycji na obcą krew i potencjalne ryzyko zarażenia. Ostatnio skaleczyłam się przy pracy w ogrodzie, następnie sprzątałam w garażu i zauważyłam, że na materiale, który mam w rękach są plamy krwi (na pewno nie były moje, mogły należeć np. do panów pracujących u nas przy remoncie). Plamy na tkaninie mogły dotknąć mojego skaleczenia. Wiem, że do przeniesienia hbv wystarczy niewidzialna nawet ilość krwi. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Choroby zakaźne w Dąbrowie Górniczej Choroby zakaźne w Gliwicach Choroby zakaźne w Warszawie Choroby zakaźne w Bielsku-Białej Choroby zakaźne w Częstochowie Choroby zakaźne we Wrocławiu Choroby zakaźne w Poznaniu Choroby zakaźne w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie