Czy w tej sytuacji mogę zrobić 7-dniową przerwę w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, od dłuższego czasu zażywam tabletki antykoncepcyjne Novynette i brałam je regularnie, ale niestety 12.10 (18-ty dzień zażywania tabletek z opakowania) zapomniałam wziąć tabletkę i zorientowałam się, gdy chciałam zażyć kolejna tabletkę we wtorek i wzięłam 2 naraz (18 i 19 dzień). Wyczytałam w ulotce, że po zakończeniu opakowania nie mam robić przerwy 7-dniowej tylko od razu zacząć opakowanie. I mam takie pytanie czy jednak mogę zrobić 7-dniową przerwę? Czy normalnie dostanę okres jeśli nie zrobię przerwy? Mam mieć 21.10 czy przez to się poprzesuwa?
Prosze postępować z zaleceniami producenta leku.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi