Czy w tej sytuacji mogę zrobić 7-dniową przerwę w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, od dłuższego czasu zażywam tabletki antykoncepcyjne Novynette i brałam je regularnie, ale niestety 12.10 (18-ty dzień zażywania tabletek z opakowania) zapomniałam wziąć tabletkę i zorientowałam się, gdy chciałam zażyć kolejna tabletkę we wtorek i wzięłam 2 naraz (18 i 19 dzień). Wyczytałam w ulotce, że po zakończeniu opakowania nie mam robić przerwy 7-dniowej tylko od razu zacząć opakowanie. I mam takie pytanie czy jednak mogę zrobić 7-dniową przerwę? Czy normalnie dostanę okres jeśli nie zrobię przerwy? Mam mieć 21.10 czy przez to się poprzesuwa?
Prosze postępować z zaleceniami producenta leku.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi