Czy w ciąży ruchy dziecka muszą być odczuwane regularnie?

Mam 28 lat i jestem w 23 tygodniu pierwszej ciąży. Moje pytanie dotyczy ruchów płodu w tym okresie. Pierwsze ruchy zaczęłam czuć w okolicach 20-go tygodnia ciąży. Ruchy te, jednego dnia są bardziej intensywne, drugiego zdecydowanie mniej. Oczywiście w sytuacji, kiedy są mniej intensywne, jest to dla mnie bardzo martwiące. Mam domowy detektor płodu i w sytuacji, kiedy ruchy są mniej wyczuwalne sprawdzam nim puls dzieciaczka, który jest w normie. Czasem również zdarza się tak, że dziecko nie budzi się po posiłku lub zjedzeniu czegoś słodkiego. Proszę mi powiedzieć, czy na tym etapie ciąży, ruchy dziecka o zmiennej intensywności są normalne? Od kiedy powinnam czuć regularnie ruchy dziecka? Co powinno mnie faktycznie zaniepokoić?

Bardzo wiele zależeć będzie od czynników takich jak położenie płodu, umiejscowienie łożyska czy Pani budowa anatomiczna. Proszę omówić te zagadnienia z lekarzem prowadzącym ciążę i zaplanować sposób monitorowania ruchów Pani dziecka. Detektor tętna płodu może w niektórych przypadkach być przyczyną niepotrzebnego stresu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Katowicach Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ginekolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi