Czy w ciąży puchnięcie stóp jest normalnym zjawiskiem?

Jestem w 5 miesiącu ciąży. Dziecko rozwija się prawidłowo, badania genetyczne przeprowadzone i wszystko jest ok, moje wyniki krwi i moczu są w porządku. Przyjmuję leki raz dziennie, ponieważ miałam za wysokie tsh i prawdopodobnie mam początek hashimoto. Od miesiąca mam problem z puchnięciem nóg, ale oprócz tego czuję się świetnie. Nie wymiotuję, mam energię. Jedynie problemem są spuchnięte stopy. Po wstaniu z łóżka są normalne, ale jak trochę pochodzę zaczynają mi puchnąć. Ginekolog nastraszył mnie, że jak mi to nie minie to będę musiała pojechać do szpitala. Co mogę zrobić? Czy ktoś jest w stanie mi pomóc, żebym nie musiała leżeć w szpitalu i czy same spuchnięte stopy są powodem do leżenia w szpitalu? Przyjmuję zestaw witamin dla kobiet w ciąży, piję 3 litry wody dziennie oraz jem warzywa i owoce. Nie sądzę, żeby czegokolwiek mi brakowało.

Proszę stosować się do zaleceń prowadzącego lekarza ginekologa, który na bieżąco ocenia Pani stan, wykonuje badania kontrolne i decyduje o najbardziej właściwym i korzystnym dla Pani i dziecka postępowaniu.
Może to mieścić się w granicach fizjologii, ale dobrze, że poinformowała Pani o tym lekarza prowadzącego ciążę. W razie potrzeby lekarz powinien poszerzyć diagnostykę o dalsze badania laboratoryjne. We własnym zakresie proszę poprowadzić do następnej wizyty dziennik pomiarów ciśnienia tętniczego.
Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego ciążę.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5028
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z