Czy ucisk w klatce piersiowej i sercu, duszności i zawroty głowy to nerwica?

Od około 2 tygodni bardzo źle się czuję, mam uczucie ściskania w klatce piersiowej/sercu, ciśnienie i ekg które miałam robione wyszło w porządku. Mam również uczucie guli w gardle podczas przełykania oraz jakby duszności. Kolejnym objawem jest u mnie odruch wymiotny podczas jedzenia oraz zawroty głowy. Polecono mi wykonanie badań odnośnie tarczycy, ale martwię się, że to może być coś poważniejszego. Jestem 20 letnią kobietą i dodam, że w moim życiu było ostatnio bardzo dużo stresu i nerwów. Podejrzewam nerwice lękową lub nerwicę serca, ale niestety nie wiem czy zbytnio nie panikuję. Bardzo ciężko mi również zasnąć i powyższe objawy nasilają się. 

Proszę wykonać zalecone badania laboratoryjne, aby wykluczyć zaburzenia czynności tarczycy jako przyczynę dolegliwości. Całość diagnostyki powinien nadzorować Pani lekarz prowadzący/rodzinny. Warto również pomyśleć o terapii u psychologa, bo tło dolegliwości może mieć przyczynę emocjonalną.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3545
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi