Czy ucisk w klatce piersiowej i sercu, duszności i zawroty głowy to nerwica?

Od około 2 tygodni bardzo źle się czuję, mam uczucie ściskania w klatce piersiowej/sercu, ciśnienie i ekg które miałam robione wyszło w porządku. Mam również uczucie guli w gardle podczas przełykania oraz jakby duszności. Kolejnym objawem jest u mnie odruch wymiotny podczas jedzenia oraz zawroty głowy. Polecono mi wykonanie badań odnośnie tarczycy, ale martwię się, że to może być coś poważniejszego. Jestem 20 letnią kobietą i dodam, że w moim życiu było ostatnio bardzo dużo stresu i nerwów. Podejrzewam nerwice lękową lub nerwicę serca, ale niestety nie wiem czy zbytnio nie panikuję. Bardzo ciężko mi również zasnąć i powyższe objawy nasilają się. 

Proszę wykonać zalecone badania laboratoryjne, aby wykluczyć zaburzenia czynności tarczycy jako przyczynę dolegliwości. Całość diagnostyki powinien nadzorować Pani lekarz prowadzący/rodzinny. Warto również pomyśleć o terapii u psychologa, bo tło dolegliwości może mieć przyczynę emocjonalną.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi