Czy trądzik może być wywołany mechanicznie?

Córka (17 lat) nie miała nigdy żadnych problemów z cerą. Miała wyjątkowo gładką i nieproblematyczną skórę. Czasem zdarza jej się kompulsywne wyciskanie, nie wiadomo czego i dopiero po wyciskaniu widoczne są ślady. Zawsze po takim epizodzie ślady goiły się szybko i cera wyglądała bardzo dobrze. 1,5 miesiąca temu córka znów wyciskała coś z policzka i ślady dosyć długo się utrzymywały, jednak nie były zapalne. Po pewnym czasie wszystko zaogniło się i efekt jest taki, że ma pół policzka w czerwonych wypryskach, natomiast całe czoło jest usiane zaskórnikami zamkniętymi. Wygląda to, jakby pod skórą były ziarenka kaszy. Dermatolog stwierdził trądzik. Czy taki trądzik mógł być wywołany mechanicznie? Co można z tym robić?

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Trądzik w Dąbrowie Górniczej Trądzik w Bielsku-Białej Trądzik w Katowicach Trądzik w Warszawie Trądzik w Krakowie Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi