Czy torbiel na jajniku może ponownie się pojawić pomimo przyjmowania leków?

Od paru miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, gdyż miałam torbiel na jajniku, która samoistnie się wchłonęła. Miesiączkę od tego czasu mam regularną. Podczas brania tabletek brzuch pobolewał tylko z rana. Jednak w tym miesiącu podbrzusze i jajniki bolą od początku brania leku. Biorę go przez 10 dni rano i wieczorem. Do miesiączki jeszcze ponad tydzień dlatego się niepokoję. Nie zabezpieczamy się z partnerem i parę dni przed owulacją odbyliśmy stosunek. Czy to może być kolejny raz torbiel mimo przyjmowania leków? Nie mam stwierdzonego zespołu policystycznych jajników. Wszystko w sprawach ginekologicznych przy poprzedniej wizycie było w porządku.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi