Czy torbiel można wyleczyć w inny sposób niż chirurgicznie?

5 miesięcy temu trafiłam z krwawieniem do ginekologa. Zdiagnozował 7 cm torbiel krwotoczną w okolicy macicy i zalecił przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Krwawienie trwało około 2 tygodnie i po tabletkach ustało. W 3 miesiącu przyjmowania tabletek krwawienie znowu się pojawiło, ale słabsze. Stwierdziłam, że to przez zmiany hormonalne wynikające z leczenia, jednak teraz, po 5 miesiącach sytuacja powtórzyła się w połowie cyklu. Czy jeśli torbiel nie wchłonęła się, pozostaje tylko interwencja chirurgiczna? Czy jest jeszcze jakaś szansa na wyleczenie w inny sposób?

Większość torbieli jajnika ulega samoistnemu wchłonięciu w przeciągu kilku tygodni do kilku miesięcy. Niestety każda torbiel jajnika niesie ze sobą ryzyko skrętu torbieli co jest stanem nagłym, który wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej i niesie ze sobą poważne ryzyko utraty zdrowia lub nawet życia. Ponadto niektóre torbiele niosą ze sobą ryzyko nowotworzenia stąd konieczna może być weryfikacja chirurgiczna.
Proponuję ponowną konsultację ginekologiczną. Jeśli ma Pani tendencje do powstawania torbieli jajnika wskazane może być włączenie odpowiedniego leczenia.
Niezbędna wizyta u ginekologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi