Czy to taki okres przez stres czy plamienie implantacyjne?

Kochałam się z chłopakiem w płodne dni po alkoholu. Za dwa tygodnie miałam mieć okres, w pierwszy dzień miałam śluz zabarwiony na brązowo, w drugi była krew przy podcieraniu, w trzeci niby normalny okres gęsty jak zawsze i ze skrzepami tylko krew jakby trochę jaśniejsza. Zmieniłam podpaskę po całym dniu. Czy to taki okres przez stres czy ciąża i plamienie implantacyjne?
Szanowna Pani,
Jeśli krwawienie jest takie jak zazwyczaj, najprawdopodobniej nie zaszła Pani w ciążę. Jednak dla pewności proszę wykonać test.
Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Skoczylas
trudno powiedziec, najbezpieczniej wziac tabletke po stosunku escapelle
Dzień dobry,
W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy. Testy dostępne w aptece cechują się niższą czułością niż badania laboratoryjne (z krwi). W przypadku wyniku negatywnego proponuję przedyskutować z ginekologiem kwestię antykoncepcji, która da Pani skuteczne zabezpieczenie.
W razie wątpliwości należy wykluczyć ciążę testem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi