Czy to SLA?

Mam 25 lat i ponad rok temu moja prawa strona twarzy osłabła, jednocześnie prawa strona od żuchwy do skroni jest nadmiernie spięta (czasem tak mocno ze az przynosi to ból). Od 2 miesięcy mam problemy z przełykaniem pokarmów (teraz jakby się trochę poprawiło). Od ok. miesiąca pojawiło się osłabienie w udach i łydkach oraz bardzo częste skurcze drobnych mięśni (jakby ktoś grał na strunach) dodatkowo prawa ręka stała się jakby mniej precyzyjna. Podczas chodu trochę mnie znosi na boki. Miałem robiony rezonans głowy z kontrastem i nic nie pokazał. Próba miasteniczna ok. W EMG niska frekwencja i wydłuzona latencja fali F w nerwie posrodkowym prawym i łokciowym prawym. Dodatkowo w czasie słabego ruchu rejestrowano potencjały jednostki ruchowej o nieznacznie wydłuzonym czasie trwania i nieco podwyższonym wskaźniku wielkości SI. Poza tym ok. Elektrolity w normie. Co mam robić? Czy to SLA?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3545
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi