Czy to przemęczenie czy coś zagraża mojej ciąży?

Jestem w 18 tygodniu ciąży, jest to moja druga ciąża. Pracuję zawodowo jako kierownik sklepu. Praca jest wymagająca fizycznie i psychicznie. Od jakiegoś czasu miewam bóle podbrzusza, brzuch robi się sztywny i bolesny, ogólnie mam złe samopoczucie. Czy może być to objaw przemęczenia czy czegoś poważniejszego? Objawy zgłosiłam lekarzowi, przepisany Duphaston i zalecane więcej odpoczynku. Czy powinnam się martwić?
O ile dobrze zrozumiałem zbadał Panią ginekolog? Tak byłoby najlepiej.
Dzień dobry
Jeżeli dolegliwości nie ustąpią to wymagana jest wizyta u lekarza ginekologa bądź wizyta w izbie przyjęć ginekologicznej. Wskazane jest wykonanie USG przezpochwowe.
Proszę zażywać leki i stosować się do zaleceń lekarza ginekologa.
objawy które Pani opisuje mogą być fzjologiczne w ciąży jednak zawsze nalezy skontaktowac się z ginekologiem ( powiedzieć o objawach ) i stosowac się do zaleceń
Dzień dobry, w najbliższym czasie należy zgłosić się na wizytę do lekarza prowadzącego ciążę, bądź w razie nasilenia dolegliwości o każdej porze można skorzystać z izby ginekologicznej.
Powinna Pani zażywać lek Duphaston i leżeć, nie wolno chodzić w tej sytuacji do pracy.I ściśle stosować się do wskazówek ginekologa, zgłosić się do niego na wizytę w wyznaczonym terminie, a w razie braku poprawy lub pogorszenia natychmiast kontaktować sie z ginekologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
718
Pytań zadanych
przez pacjentów
1839
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

46
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi