Czy to przemęczenie czy coś zagraża mojej ciąży?

Jestem w 18 tygodniu ciąży, jest to moja druga ciąża. Pracuję zawodowo jako kierownik sklepu. Praca jest wymagająca fizycznie i psychicznie. Od jakiegoś czasu miewam bóle podbrzusza, brzuch robi się sztywny i bolesny, ogólnie mam złe samopoczucie. Czy może być to objaw przemęczenia czy czegoś poważniejszego? Objawy zgłosiłam lekarzowi, przepisany Duphaston i zalecane więcej odpoczynku. Czy powinnam się martwić?

O ile dobrze zrozumiałem zbadał Panią ginekolog? Tak byłoby najlepiej.
Dzień dobry
Jeżeli dolegliwości nie ustąpią to wymagana jest wizyta u lekarza ginekologa bądź wizyta w izbie przyjęć ginekologicznej. Wskazane jest wykonanie USG przezpochwowe.
Proszę zażywać leki i stosować się do zaleceń lekarza ginekologa.
objawy które Pani opisuje mogą być fzjologiczne w ciąży jednak zawsze nalezy skontaktowac się z ginekologiem ( powiedzieć o objawach ) i stosowac się do zaleceń
Dzień dobry, w najbliższym czasie należy zgłosić się na wizytę do lekarza prowadzącego ciążę, bądź w razie nasilenia dolegliwości o każdej porze można skorzystać z izby ginekologicznej.
Powinna Pani zażywać lek Duphaston i leżeć, nie wolno chodzić w tej sytuacji do pracy.I ściśle stosować się do wskazówek ginekologa, zgłosić się do niego na wizytę w wyznaczonym terminie, a w razie braku poprawy lub pogorszenia natychmiast kontaktować sie z ginekologiem.
Dolegliwości opisywane przez Panią mogą być niepokojące i wymagają dokładnego omówienia z lekarzem prowadzącym ciążę. Wskazana byłaby również ocena szyjki macicy w badaniu usg przezpochwowym. Proszę stosować Duphaston wedle zaleceń ginekologa. Może Pani zastosować również preparat zawierający magnez, unikać proszę leków rozkurczowych bez uprzedniej oceny szyjki macicy.
Myślę ze do rozważenia są pilna konsultacja ginekologiczna i ograniczenie pracy zawodowej
Proszę skontaktować się z ginekologiem i należy stosowac duphaston, luteinę, odpoczynek
Jeżeli dolegliwości nie ustąpią to wymagana jest wizyta u lekarza ginekologa, zalecam wykonanie USG ginekologicznego

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi