Czy to objawy płaskostopia poprzecznego?

Czy przy płaskostopiu poprzecznym mogą występować objawy takie jak: - ból łydek, - plamy pojawiające się nad kostkami podczas stania już po dwóch minutach, - zimne stopy i łydki przez cały czas, - przede wszystkim zwiększający się obwód łydek (zwłaszcza w ich najszerszym miejscu) - objaw ten występuje każdego dnia, nogi zwiększają się już kilka minut po wstaniu z łóżka i przejściu kilku kroków, a przez noc wracają do normalnych wymiarów. Nie jest to typowa opuchlizna ciastowata, tylko po prostu zwiększenie obwodu łydek. Badania neurologiczne, USG Dopplera, badania kręgosłupa - wszystko w normie. Choruję na niedoczynność - TSH jest już w normie dzięki lekom.
To mało prawdopodobne żeby płaskostopie wywoływało w/w objawy.Plaskostopie może wywołać bóle stop, pośrednio wpływa na postawę ciała i kręgosłup. Napewno nie powoduje obrzęków kończyn i powstawania plam na skórze nóg.
Nie.
Nie są to objawy płaskostopia
Nie
Nie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi