Czy to normalne, że nie potrzebuję już przyjmować klonazepamu?

Stosuje bupropion XL 150 mg 1-0-0 i lamotrygina 1-0-2 od 3 tygodni. Ostatnio zacząłem używać amfetaminy, żeby sprawdzić, czy możliwe jest, że mam ADHD (niektóre objawy wskazują na to od dziecka). Po podaniu donosowym jestem bardziej uspokojony, chce mi się spać o wcześniejszej porze, zaczynam ziewać, mam mniej nasilone natrętne myśli i stany lękowe (rozszerzone źrenice i niektóre inne objawy są na porządku dziennym, ale nie ma pobudzenia psychoruchowego, słowotoku, euforii). Była stosowana z kilku źródeł i efekt zawsze ten sam. Jak bardzo prawdopodobne jest to, że faktycznie cierpię na niezdiagnozowane ADHD (lekarze stwierdzali u mnie zaburzenia osobowości typ Borderline i Histrioniczny, ChAD, depresje lękową). Od czasu zażywania amfetaminy nie muszę już brać klonazepamu w dawce 6 mg/dzień. Z dnia na dzień przestałem brać i nie ciągnie mnie do niego. Czy to normalne?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi