Czy to może być zakażenie paciorkowcem?

Czy powiększone i tkliwe węzły chłonne na całym ciele powiększone migdałki, biały nalot na języku, ból gardła, zwłaszcza przy przełykaniu, bóle głowy i uszu mogą świadczyć o zakażeniu paciorkowcem? Czy po zastosowaniu antybiotyku jest szansa, że wszystkie powyższe objawy ustąpią ?
Takie objawy wymagają pilnej konsultacji lekarskiej. Potrzebne jest dokładne badanie oraz wywiad by móc to ocenić.
nalezy bezzwłocznie skontaktowac się z lekarzem ambulatoryjnie
Należy zgłosić się do lekarza internisty
Mogą świadczyć - jest szansa, że objawy ustąpią po antybiotyku.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi