Czy to może być problem związany z jelitami lub cukrzycą?

Od kilku miesięcy opryszczka pojawia się co miesiąc razem z miesiączką i "rozlewa" poza wargę (miejsca poza ustami wyglądają nieco inaczej, na ustach są typowe pęcherzyki a poza czerwone plamy, a na nich białe kropeczki). Teraz, gdy zniknęła opryszczka pojawił się problem w jamie ustnej i gardle, czerwone plamki na języku, bolące i czerwone gardło. Obawiam się, że mój organizm zmaga się z jakąś infekcją ponieważ czuje, że zaczyna się też infekcja intymna (to też bardzo częsty problem od lat, leczony - bezskutecznie). Dodatkowo przezroczysta wydzielina w kale. Choruje na anemię i taryczcę, wyniki w porządku. Czy może być to problem z jelitami bądź cukrzycą? Teleporada nie pomogła, chciałabym zrobić badania, ale nie wiem w jakim kierunku iść.

Proponuję by umówiła Pani wizytę u ginekologa i rozważyła wykonanie posiewu wymazu bakteriologicznego z dróg rodnych lub badania celowanego w kierunku infekcji urogenitalnych. Przewlekła infekcja intymna bywa trudna w diagnostyce, a rzutować może na cały organizm.
należy wykonac badanie usg ginekologiczne , wymaz z pochwy i posiew moczu.
należy wykonać badanie usg ginekologiczne, do rozważenia wykonanie posiwu z pochwy i moczu,
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi