Czy tętniak się powiększa? Czy mogę mieć problemy z sercem?

3 dni temu robiłam kontrolne badania serca, dokładniej ECHO (ponieważ mam śladową niedomykalność zastawki mitralnej, nić ścięgnistą na LK oraz uwypuklenie ściany międzyprzedsionkowej - od urodzenia). Wcześniejsze badania robiłam 8 lat temu, w 2013 roku. Praktycznie nic się nie zmieniło, tyle że sama porównując opis zauważyłam że tym razem uwypuklenie czyli tętniak PMP jest nieco większy. 1,8cmx0,83 a teraz 1,7x1,0 (też nie jestem pewna czy porównuje dobre wymiary, bo z teraźniejszych badań są dwa zdjęcia i wymiary - jeden to 1,7x1,0 cm i tak jest wpisany w interpretacji a na drugim zdjęciu z tego samego badania 2,2x0,9cm, natomiast z badań z 2013r. jeden wymiar na samym zdjęciu nie w interpretacji czyli 1,8x0,83) - bez przecieku. Lekarz powiedział że wszystko w porządku i mam przyjść za 5 lat, ale nie widział badań z przed 8 lat. Czy jest to niedokładność pomiarów czy tętniak się powiększa? Czy po prostu z wiekiem urosło mi trochę serce i to tego sprawa? Miałam wtedy 13 lat, teraz 21. Czy powinnam stosować jakieś ograniczenia? Czy te wady jakoś wpłyną na moje życie w przyszłości i mogę miec problemy z sercem?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3557
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi