Czy tętniak się powiększa? Czy mogę mieć problemy z sercem?

3 dni temu robiłam kontrolne badania serca, dokładniej ECHO (ponieważ mam śladową niedomykalność zastawki mitralnej, nić ścięgnistą na LK oraz uwypuklenie ściany międzyprzedsionkowej - od urodzenia). Wcześniejsze badania robiłam 8 lat temu, w 2013 roku. Praktycznie nic się nie zmieniło, tyle że sama porównując opis zauważyłam że tym razem uwypuklenie czyli tętniak PMP jest nieco większy. 1,8cmx0,83 a teraz 1,7x1,0 (też nie jestem pewna czy porównuje dobre wymiary, bo z teraźniejszych badań są dwa zdjęcia i wymiary - jeden to 1,7x1,0 cm i tak jest wpisany w interpretacji a na drugim zdjęciu z tego samego badania 2,2x0,9cm, natomiast z badań z 2013r. jeden wymiar na samym zdjęciu nie w interpretacji czyli 1,8x0,83) - bez przecieku. Lekarz powiedział że wszystko w porządku i mam przyjść za 5 lat, ale nie widział badań z przed 8 lat. Czy jest to niedokładność pomiarów czy tętniak się powiększa? Czy po prostu z wiekiem urosło mi trochę serce i to tego sprawa? Miałam wtedy 13 lat, teraz 21. Czy powinnam stosować jakieś ograniczenia? Czy te wady jakoś wpłyną na moje życie w przyszłości i mogę miec problemy z sercem?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi