Czy test przeciwciał jest wiarygodny po 6 miesiącach od zarażenia?

Miałam „niebezpieczną” sytuację, w której mogłam być zarażona wirusem HIV. To jest moje przypuszczenie, bo jest brak objawów, a od momentu zero (niebezpiecznej sytuacji) minęło 6 miesięcy - wtedy udałam się do punktu krwiodawstwa i oddałam krew. Krew jest badana pod kątem przeciwciał HIV 1, HIV2 i nie dostałam informacji, aby coś wykryto (dawca krwi, jeśli wirus zostanie wykryty dostaje informacje od RCKK, że w krwi jest wirus). Dzwoniłam do laboratorium i poinformowano mnie, że jeśli nie dostałam informacji to znaczy, że nic nie znaleziono. Czy test przeciwciał wykonywany w RCKK jest wiarygodny jeśli został wykonany w 6 miesiącu tj. 26 tygodni?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi