Czy takie wyniki progesteronu oznaczają ciążę?

Mam 36 lat. Mój progesteron w zeszłym miesiącu to <0,1 w fazie folikularnej, a 2 miesiące temu,<2,7 w fazie folikularnej. Ginekolog stwierdził brak owulacji i zalecił wizytę u endokrynologa. Dzisiaj mija 35 dzień jak nie mam miesiączki. Czy jest to możliwe, że jestem w ciąży? Dodam, że 4 maja powinnam dostać miesiączkę, ale wiem, że do 7 dni może się opóźnić. 

Wątpliwości na temat ciąży należy rozwiązać badając stężenie beta-hcg we krwi lub wykonując test ciążowy.
Stężenie progesteronu dostarcza informacji o owulacji, ale warto rozszerzyć diagnostykę o inne badania hormonalne i ocenę owulacji w usg.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi