Czy takie wyniki progesteronu oznaczają ciążę?

Mam 36 lat. Mój progesteron w zeszłym miesiącu to <0,1 w fazie folikularnej, a 2 miesiące temu,<2,7 w fazie folikularnej. Ginekolog stwierdził brak owulacji i zalecił wizytę u endokrynologa. Dzisiaj mija 35 dzień jak nie mam miesiączki. Czy jest to możliwe, że jestem w ciąży? Dodam, że 4 maja powinnam dostać miesiączkę, ale wiem, że do 7 dni może się opóźnić. 

Wątpliwości na temat ciąży należy rozwiązać badając stężenie beta-hcg we krwi lub wykonując test ciążowy.
Stężenie progesteronu dostarcza informacji o owulacji, ale warto rozszerzyć diagnostykę o inne badania hormonalne i ocenę owulacji w usg.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi