Czy takie spóźnianie się miesiączki jest normalne?

Okres trwał 12 - 16 czerwca,  a 20 czyli w pierwszy dzień płodny (cykle trwają 28 dni) zażyłam tabletkę (lewonorgestrel) jakoś do 16 godzin po stosunku analnym. Pękła nam prezerwatywa i bałam się, że preejakulat (chłopak godzine wcześniej doszedł) dostał sie do pochwy. 5 dni po tym dostalam 3 dniowego krwawienia. Czułam się lekko senna i miałam lekkie bóle jajników i głowy. Zauważyłam też nagłe wypadanie włosów garściami, ale się unormowało. Powinnam dostać okres, ale spóźnia mi się już 6 dni od mojej ostatniej długiej miesiączki, pomijajac krwawienie, które z tego co wiem jest skutkiem ubocznym. Śluz był przez dluzszy czas płodny, a teraz zauważyłam zmianę na taki jak zawsze przed okresem. Cierpię na niedoczynność tarczycy, mocne PMS, które odczuwam tak jak zawsze, ale okresu nadal brak. Kiedy mogę sie spodziewać miesiączki i czy takie opóźnienia są normalne?Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tyg, a chciałabym się dowiedzieć jak to z tymi spóźnieniami i lewonorgestrelem z dobrego źródła.

należy włączyć leczenie które unormuje miesiączkę, leki typu progesteron unormuje cykl
Takie zdarzenia mogą mieć miejsce po zastosowaniu lewonogestrelu.
W następnym cyklu juz powinno być dobrze

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi