Czy takie spóźnianie się miesiączki jest normalne?

Okres trwał 12 - 16 czerwca,  a 20 czyli w pierwszy dzień płodny (cykle trwają 28 dni) zażyłam tabletkę (lewonorgestrel) jakoś do 16 godzin po stosunku analnym. Pękła nam prezerwatywa i bałam się, że preejakulat (chłopak godzine wcześniej doszedł) dostał sie do pochwy. 5 dni po tym dostalam 3 dniowego krwawienia. Czułam się lekko senna i miałam lekkie bóle jajników i głowy. Zauważyłam też nagłe wypadanie włosów garściami, ale się unormowało. Powinnam dostać okres, ale spóźnia mi się już 6 dni od mojej ostatniej długiej miesiączki, pomijajac krwawienie, które z tego co wiem jest skutkiem ubocznym. Śluz był przez dluzszy czas płodny, a teraz zauważyłam zmianę na taki jak zawsze przed okresem. Cierpię na niedoczynność tarczycy, mocne PMS, które odczuwam tak jak zawsze, ale okresu nadal brak. Kiedy mogę sie spodziewać miesiączki i czy takie opóźnienia są normalne?Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tyg, a chciałabym się dowiedzieć jak to z tymi spóźnieniami i lewonorgestrelem z dobrego źródła.

należy włączyć leczenie które unormuje miesiączkę, leki typu progesteron unormuje cykl
Takie zdarzenia mogą mieć miejsce po zastosowaniu lewonogestrelu.
W następnym cyklu juz powinno być dobrze
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi