Czy szybkie przytycie w ciąży może być spowodowane zatruciem ciążowym?

Jestem w 26 tygodniu ciąży, wszystko przebiega w porządku, wyniki są w normie, ale w ciągu miesiąca przytyłam 4 kg. Lekarz prowadzący nastraszył mnie, że to zatrucie ciążowe, ale ciśnienie mam w normie, nie jestem opuchnięta. Czy to źle? Przy pierwszej ciąży też miałam skok wagi w ciągu miesiąca ponad 3 kg. Ogólnie jestem szczupła, przed ciążą ważyłam 48 kg, a teraz ważę 55,700.

Tak znaczny przyrost masy ciała w ciąży może być niepokojący. Proszę wykonać zalecone przez lekarza badania, kontrolować ciśnienie tętnicze i zgłaszać podczas kontrolnych wizyt wszelkie niepokojące objawy.
Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli wyniki badań są prawidłowe, to nie ma powodu do niepokoju.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi