Czy szybkie przytycie w ciąży może być spowodowane zatruciem ciążowym?

Jestem w 26 tygodniu ciąży, wszystko przebiega w porządku, wyniki są w normie, ale w ciągu miesiąca przytyłam 4 kg. Lekarz prowadzący nastraszył mnie, że to zatrucie ciążowe, ale ciśnienie mam w normie, nie jestem opuchnięta. Czy to źle? Przy pierwszej ciąży też miałam skok wagi w ciągu miesiąca ponad 3 kg. Ogólnie jestem szczupła, przed ciążą ważyłam 48 kg, a teraz ważę 55,700.

Tak znaczny przyrost masy ciała w ciąży może być niepokojący. Proszę wykonać zalecone przez lekarza badania, kontrolować ciśnienie tętnicze i zgłaszać podczas kontrolnych wizyt wszelkie niepokojące objawy.
Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli wyniki badań są prawidłowe, to nie ma powodu do niepokoju.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1801
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi