Czy szczepienie COVID-19 może utrudniać zajście w ciążę?

Planuję ciążę, jednak mam wątpliwości co do szczepienia na COVID-19. Mogę się zaszczepić, czy mogą wystąpić ewentualnie jakieś zagrożenia po szczepieniu (trudniejsze zajście w ciążę, poronienia)? Jak ta sytuacja odnosi się również do mężczyzn?

Szczepienie nie ma wpływu na płodność zarówno kobiet jak i mężczyzn. Szczepienie nie zwiększa ryzyka dla ciąży, a je zmniejsza zapobiegając infekcji COVID-19, która może być zagrożeniem dla ciąży.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi