Czy syn może mieć alergię na psa, z którym mieszka od urodzenia?

Mój synek na 15 miesięcy i mamy pieska, który jest z nami od narodzin syna. Czy syn może być uczulony na psa, z którym przebywa już tyle czasu? Od dwóch tygodni ma wysypkę na policzkach. Syn nie miał kontaktu z psem przez 4 dni i jakby uczulenie zniknęło, po powrocie do domu wysypka powróciła. Czy to może być uczulenie na pieska?
Tak. Dziecko może być uczulone na psa, a opisane przez Panią okoliczności na to wskazują.
Trzeba by ustalić, czy w czasie tych 4 dni mogła mieć miejsce przerwa w kontakcie z innymi alergenami. Zmiana pożywienia, wody otoczenia itp.
zdecydowanie moze to byc uczulenie na psa. Nalezy skontaktować się z alergologiem.
zdecydowanie moze to byc uczulenie na psa. Nalezy skontaktować się z alergologiem.
Tak, może być to uczulenie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi