Czy starania o dziecko mogą wpłynąć na szybsze wystąpienie miesiączki?

Zawsze miałam regularnie miesiączki co 28 dni. Ostatnio miesiączka wystąpiła 28 kwietnia, po czym następna miesiączka pojawiła się dopiero 2 czerwca, a kolejna 21 czerwca, czyli za wcześnie. Co może być przyczyną takiego przyspieszenia? Nie ukrywam, że też staram się od pół roku o dziecko. Cytologia jest w porządku.

Wynik badania cytologicznego nie ma wpływu na rytm miesiączkowania. Jest wiele przyczyn zaburzeń miesiączkowania i nie sposób jest ustalić, która spowodowała u Pani zaburzenie regularności cyklu. W razie wątpliwości proszę omówić je z ginekologiem podczas najbliższej wizyty z badaniem usg.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi