Czy starania o dziecko mogą wpłynąć na szybsze wystąpienie miesiączki?

Zawsze miałam regularnie miesiączki co 28 dni. Ostatnio miesiączka wystąpiła 28 kwietnia, po czym następna miesiączka pojawiła się dopiero 2 czerwca, a kolejna 21 czerwca, czyli za wcześnie. Co może być przyczyną takiego przyspieszenia? Nie ukrywam, że też staram się od pół roku o dziecko. Cytologia jest w porządku.

Wynik badania cytologicznego nie ma wpływu na rytm miesiączkowania. Jest wiele przyczyn zaburzeń miesiączkowania i nie sposób jest ustalić, która spowodowała u Pani zaburzenie regularności cyklu. W razie wątpliwości proszę omówić je z ginekologiem podczas najbliższej wizyty z badaniem usg.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi