Czy ropień okołomigdałkowy można przebić lub pozbyć się go samodzielnie?

Mam ropień okołomigdałkowy - występuje na łuku podniebnym. Ciągnie się aż do ucha, odczuwam ból przy przełykaniu, jedzeniu, piciu. Węzeł chłonny jest powiększony. Czy mogę sama jakoś temu zaradzić? Mogę to np. przebić?

Konieczna jest wizyta stacjonarna u lekarza-laryngologa, ew.lek.rodzinnego i włączenie odpowiedniego leczenia (zarówno farmakologicznego ogólnego jak i miejscowego). Wszelkie ingerencje samodzielne są przeciwwskazane.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Laryngolog we Wrocławiu Laryngolog w Dąbrowie Górniczej Laryngolog w Gliwicach Laryngolog w Katowicach Laryngolog w Warszawie Laryngolog w Krakowie Laryngolog w Bielsku-Białej Laryngolog w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5028
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z