Czy robienie przerw podczas antykoncepcji hormonalnej jest bezpieczne?

Biorę leki antykoncepcyjne przez 1,5 roku. Są wakacje planuję dużo wyjazdów w czym przeszkadza okres. W czerwcu nie miałam okresu, ponieważ nie zrobiłam przerwy na krwawienie. W lipcu normalnie zrobiłam tę przerwę i miałam krwawienie. Planuję zrobić tak samo jeszcze dwa razy, czyli w sierpniu NIE robić przerwy na krwawienie, potem zrobic przerwę, potem znowu NIE robić przerwy i potem już normalnie.

Jest to dopuszczalne, ale tego typu częste ingerencje mogą dodatkowo podnosić ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych oraz powodować wystąpienie nieplanowanych krwawień w trakcie cyklu. Jeśli nie akceptuje Pani krwawień proszę porozmawiać z ginekologiem o metodach, które są w stanie całkowicie zatrzymać krwawienia, a przy tym cechują się mniejszym ryzykiem powikłań zakrzepowo-zatorowych.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi