Czy robienie przerw podczas antykoncepcji hormonalnej jest bezpieczne?

Biorę leki antykoncepcyjne przez 1,5 roku. Są wakacje planuję dużo wyjazdów w czym przeszkadza okres. W czerwcu nie miałam okresu, ponieważ nie zrobiłam przerwy na krwawienie. W lipcu normalnie zrobiłam tę przerwę i miałam krwawienie. Planuję zrobić tak samo jeszcze dwa razy, czyli w sierpniu NIE robić przerwy na krwawienie, potem zrobic przerwę, potem znowu NIE robić przerwy i potem już normalnie.

Jest to dopuszczalne, ale tego typu częste ingerencje mogą dodatkowo podnosić ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych oraz powodować wystąpienie nieplanowanych krwawień w trakcie cyklu. Jeśli nie akceptuje Pani krwawień proszę porozmawiać z ginekologiem o metodach, które są w stanie całkowicie zatrzymać krwawienia, a przy tym cechują się mniejszym ryzykiem powikłań zakrzepowo-zatorowych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi