Czy przyjmując te leki mogę zaszczepić się na COVID-19?

Nie jestem przewlekłym alergikiem, ale ostatnio w pracy wylała mi się żywica budowlana (silny detergent), po czy dostałem reakcji alergicznej, zaczęła puchnąć mi twarz, ciśnienie, tętno, temperatura ciała w normie bez zmian.Byłem w szpitalu SOR gdzie udzielono mi pomocy medycznej w postaci zastrzyku domięśniowego deksametazon 8mg i.m., klemastyna 1mp. Do domu zapisano mi: prednizon 5mg, rupatadyna 10mg, IPP 20 mg. Czy przyjmując te leki mogę zaszczepić się na COVID-19 ? Pytam ponieważ, bardzo mi zależy na szczepieniu. 

Nie ma przeciwwskazań do szczepienia. Natomiast ostateczną decyzję podejmie lekarz kwalifikujący do szczepienia.
Przyjmowane przez Pana leki nie stanowią przeciwwskazania do szczepienia, jednak ostatecznie zdecyduje lekarz kwalifikujący do szczepienia.
Powyższe leki nie są przeciwskazaniem do szczepienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi