Czy przyjmując antykoncepcję powinnam wykonać jakieś badania przed szczepieniem?

Jeśli tabletki antykoncepcyjne i szczepionki przeciw COVID-19 powodują zwiększoną krzepliwość krwi, czy jest to dodatkowe obciążenie dla układu krążeniowego? Czy przed szczepieniem powinnam wykonać badania na krzepliwość?

Antykoncepcja hormonalna podnosi ryzyko chorób zakrzepowo-zatorowych, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu niż infekcja COVID. Szczepienie przeciwko COVID nie podnosi istotnie tego ryzyka, a wręcz przeciwnie - zabezpiecza przed COVID i jego ciężkim przebiegiem.
Nie ma konieczności wykonywania badań w kierunku krzepliwości przed szczepieniem, można co najwyżej rozważyć z ginekologiem zastosowanie antykoncepcji o mniejszym ryzyku chorób zakrzepowo-zatorowych.
Myślę ze nie ma takiej konieczności .
nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań przed szczepieniem.
Nie ma takiej potrzeby.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi