Czy przyjmując antykoncepcję powinnam wykonać jakieś badania przed szczepieniem?

Jeśli tabletki antykoncepcyjne i szczepionki przeciw COVID-19 powodują zwiększoną krzepliwość krwi, czy jest to dodatkowe obciążenie dla układu krążeniowego? Czy przed szczepieniem powinnam wykonać badania na krzepliwość?

Antykoncepcja hormonalna podnosi ryzyko chorób zakrzepowo-zatorowych, ale w zdecydowanie mniejszym stopniu niż infekcja COVID. Szczepienie przeciwko COVID nie podnosi istotnie tego ryzyka, a wręcz przeciwnie - zabezpiecza przed COVID i jego ciężkim przebiegiem.
Nie ma konieczności wykonywania badań w kierunku krzepliwości przed szczepieniem, można co najwyżej rozważyć z ginekologiem zastosowanie antykoncepcji o mniejszym ryzyku chorób zakrzepowo-zatorowych.
Myślę ze nie ma takiej konieczności .
nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań przed szczepieniem.
Nie ma takiej potrzeby.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7008
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi