Czy przy zakażeniu bakteriami i jednej nerce konieczne są dializy?

Piszę w imieniu babci. Robiła badania krwi - w normie. Mocz - bakterie 100000 , białko 100. Była z tym u swojego nefrologa - nie dostała żadnego leku. Tylko prosiła o skierowanie na dializę. Babcia ma jedną nerkę. A ta pani doktor opowiada pacjentom takie rzeczy, że ręce opadają. Namówiłam babcie na posiew moczu - wyszły bakterie eschericha coli. Na to dostała antybiotyk Cipronex, jakiś suplement diety i osłonkę. Kolejna wizytę ma u tej pani doktor na marzec. Czy babci musi mieć dializy? Skoro od dłuższego czasu na te bakterie? Czy warto iść do innego lekarza i zapytać?
Wskazaniem do dializ jest schyłkowa niewydolność nerek z podwyższonymi parametrami nerwowymi -mocznikiem i kreatyniną( badania te wykonuje się z krwi), z zaburzeniami poziomu jonów, głównie potasu, z obrzekami i ogólnym wyniszczeniem.Pani babcia ma infekcję dróg moczowych, którą leczy się antybiotykiem.Po leczeniu trzeba wykonać kontrolne badanie moczu żeby sprawdzić czy wszystko wróciło do normy.Zakazenie nie jest wskazaniem do dializ.

Dializy są metodą leczenia schyłkowej niewydolności nerki, natomiast zwykłe zakażenia dróg moczowych leczy się antybiotykiem. Na podstawie danych z pytania wydaje się, że lekarz postąpił poprawnie.
Proszę stosować się do zaleceń lekarskich.
Lekarz prawidłowo zareagował
reakcja lekarza jest dobra
należy stosować się do zaleceń lekarskich.
Należy stosować się do zaleceń lekarskich.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi