Czy przy zakażeniu bakteriami i jednej nerce konieczne są dializy?

Piszę w imieniu babci. Robiła badania krwi - w normie. Mocz - bakterie 100000 , białko 100. Była z tym u swojego nefrologa - nie dostała żadnego leku. Tylko prosiła o skierowanie na dializę. Babcia ma jedną nerkę. A ta pani doktor opowiada pacjentom takie rzeczy, że ręce opadają. Namówiłam babcie na posiew moczu - wyszły bakterie eschericha coli. Na to dostała antybiotyk Cipronex, jakiś suplement diety i osłonkę. Kolejna wizytę ma u tej pani doktor na marzec. Czy babci musi mieć dializy? Skoro od dłuższego czasu na te bakterie? Czy warto iść do innego lekarza i zapytać?
Wskazaniem do dializ jest schyłkowa niewydolność nerek z podwyższonymi parametrami nerwowymi -mocznikiem i kreatyniną( badania te wykonuje się z krwi), z zaburzeniami poziomu jonów, głównie potasu, z obrzekami i ogólnym wyniszczeniem.Pani babcia ma infekcję dróg moczowych, którą leczy się antybiotykiem.Po leczeniu trzeba wykonać kontrolne badanie moczu żeby sprawdzić czy wszystko wróciło do normy.Zakazenie nie jest wskazaniem do dializ.

Dializy są metodą leczenia schyłkowej niewydolności nerki, natomiast zwykłe zakażenia dróg moczowych leczy się antybiotykiem. Na podstawie danych z pytania wydaje się, że lekarz postąpił poprawnie.
Proszę stosować się do zaleceń lekarskich.
Lekarz prawidłowo zareagował
reakcja lekarza jest dobra
należy stosować się do zaleceń lekarskich.
Należy stosować się do zaleceń lekarskich.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7010
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi