Czy przy stosowaniu antykoncepcji warto wybrać inną szczepionkę niż Johnson & Johnson?

Chciałabym zaszczepić się szczepionka Johnson & Johnson, ale mam obawy, bo od kilku lat około 7 biorę antykoncepcję. Czy moje obawy są uzasadnione i powinnam wybrać inną szczepionkę? Chodzi tu o obawę zakrzepów.

Proszę rozważyć szczepienie preparatem dwudawkowym z racji na jego wyższą skuteczność w zapobieganiu chorobie i jej powikłaniom. To COVID-19 podnosi istotnie ryzyko powikłań zakrzepowo zatorowych w stopniu wielokrotnie wyższym niż którekolwiek szczepienie czy antykoncepcja hormonalna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi