Czy przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej torbiel na jajniku może się powiększyć?

Ostatnią miesiączkę miałam 28.01. Brałam w lutym dydrogesteron, który miał zatrzymać krwawienie od 13 dnia cyklu jednak mi nie pomógł, a krwawienia się nasiliły. Po 8 dniach lekarka powiedziała, że mam odstawić. Jest 23.02, a ja mam ciągle różowe plemienia. Do tego pojawił się torbiel na lewym jajniku. Dzisiaj plamienia się nasilily i są z domieszką krwi, poza tym bolą mnie piersi. Czuję jakbym miała dostać prawidłową miesiączkę, jednak przy wizycie dostałam informację, że moje endometrium jest całkowicie usunięte. Dostałam informację, że jeśli pojawi się krwawienie mam zacząć brać hormony (chlormadynon + etynyloestradiol),  a jeśli nie od 03.03 dalej brać dydrogestron. Nie wiem jednak czy aktualnie już mam miesiączkę czy nie. Bardzo ciężko mi to stwierdzić. Czy jeżeli zacznę zażywać chlormadynon + etynyloestradiol i okaże się, że to jednak nie początek cyklu to moje problemy mogą się pogorszyć? Możliwe, że torbiel się powiększy? Wiem, że mogą stracić skuteczność jeżeli chodzi o zabezpieczenie, jednak to nie gra dla mnie zbyt dużej roli ponieważ i tak się zabezpieczam.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi