Czy przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej torbiel na jajniku może się powiększyć?

Ostatnią miesiączkę miałam 28.01. Brałam w lutym dydrogesteron, który miał zatrzymać krwawienie od 13 dnia cyklu jednak mi nie pomógł, a krwawienia się nasiliły. Po 8 dniach lekarka powiedziała, że mam odstawić. Jest 23.02, a ja mam ciągle różowe plemienia. Do tego pojawił się torbiel na lewym jajniku. Dzisiaj plamienia się nasilily i są z domieszką krwi, poza tym bolą mnie piersi. Czuję jakbym miała dostać prawidłową miesiączkę, jednak przy wizycie dostałam informację, że moje endometrium jest całkowicie usunięte. Dostałam informację, że jeśli pojawi się krwawienie mam zacząć brać hormony (chlormadynon + etynyloestradiol),  a jeśli nie od 03.03 dalej brać dydrogestron. Nie wiem jednak czy aktualnie już mam miesiączkę czy nie. Bardzo ciężko mi to stwierdzić. Czy jeżeli zacznę zażywać chlormadynon + etynyloestradiol i okaże się, że to jednak nie początek cyklu to moje problemy mogą się pogorszyć? Możliwe, że torbiel się powiększy? Wiem, że mogą stracić skuteczność jeżeli chodzi o zabezpieczenie, jednak to nie gra dla mnie zbyt dużej roli ponieważ i tak się zabezpieczam.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi