Czy przy antykoncepcji hormonalnej dwuskładnikowej potrzebna jest dodatkowa ochrona?

Chciałabym się dowiedzieć czy przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej dwuskładnikowej potrzebna jest inna forma dodatkowej ochrony, np. prezerwatyw przy współżyciu. Czy jeżeli przyjmuję tabletki od tygodnia to czy partner może bez przeszkód dochodzić we mnie?

Jeśli stosuje Pani antykoncepcję hormonalną zgodnie z zaleceniami oraz nie przyjmuje Pani innych substancji mogących zaburzać jej działanie to skuteczność powinna być zachowana bez konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcji.
Przy większości preparatów po tygodniu od rozpoczęcia ich prawidłowego stosowania skuteczność antykoncepcji powinna być wystarczająca.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi