Czy przeszłam COVID-19 dwa razy?

Mam 35 lat. Dotychczas nie chorowałam, badania wykonywane regularnie. W styczniu tego roku całą rodzina przechorowaliśmy covid, ale raczej łagodnie. Po przebytej chorobie zrobiona seria wszystkich niezbędnych wyników i badań, do tego także profilaktycznych tj. usg jamy brzusznej, kardiolog, ginekolog. Wszystko wyszło bez zastrzeżeń i zmian. Pod koniec maja zachorowałam na ostre zapalenie zatok, po tygodniu dodatkowo stan zapalny korzeni nerwów kręgosłupa. Później dolegliwości dochodziły z kolejnym tygodniem, czyli: po terapii antybiotykami przeszły zatoki, ale doszedł ból mięśni i stawów oraz bóle kregosłupa i zębów. Przeciwciała na covid 19 wykazały wczesną fazę infekcji, gdyż IgM wyszło reaktywne dodatnie, a igG poniżej normy. Czy to może oznaczać, że przeszłam w ostatnim czasie koronawirusa jeszcze raz? Czy te dolegliwości to powikłania pocovidowe czy zupełnie niezależne inne schorzenie?

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi