Czy przed wizytą u fizjoterapeuty warto wykonać prześwietlenie?

Mężczyzna 27 lat. Od 7 lat wykonuję pracę siedzącą (8-10 h dziennie). Od około dwóch lat mam straszne problemy z kręgosłupem. Ból odczuwam w dwóch miejscach (w odcinku lędźwiowym oraz szyjnym). W dzień odcinek lędźwiowy boli bardziej niż szyjny. Głównie przy prostowaniu się, wykonywaniu lekkich prac, które wiążą się z podnoszeniem czegoś, czy też po prostu od siedzenia. W nocy zaś mam problem z odcinkiem szyjnym oraz z cierpnięciem całego ciała (głównie cały tułów oraz ręce). Budzę się przez to w nocy, dosłownie codziennie. Nieraz nie mogę przez to zasnąć, przyjmowanie leków bez recepty ani suplementów nie pomaga w przespaniu całej nocy i lepszym samopoczuciu w dzień. Podczas tych 7 lat pracy siedzącej byłem mocno aktywny fizycznie przez 2 lata (siłownia, basen, rower). Teraz staram się chodzić na basen przynajmniej 2 razy w tygodniu, ponieważ musiałem zrezygnować z siłowni (każdy większy wysiłek przy dźwiganiu sprawiał mi ból). Moje pytanie brzmi, gdzie powinienem się udać z moim problemem? Lekarz rodzinny zasugerował wizytę u fizjoterapeuty, jednak nie wysłał mnie na żadne prześwietlenie czy rezonans, w celu chociażby zobaczenia mojego kręgosłupa. Nie chcę od razu iść do fizjoterapeuty, ponieważ boję się, że może mnie jeszcze bardziej połamać, bez żadnego obrazu (czy to rezonansu, czy prześwietlenia).

Przed wdrożeniem leczenia (w tym zabiegów) wskazana diagnostyka obrazowa kręgosłupa-jeśli w ramach poradni poz-lekarz może skierować na rtg (zarówno kręgosłupa szyjnego jak i lędźwiowo-krzyżowego). Z wynikami wskazana konsultacja neurologiczna. W poradni specjalistycznej zapadną decyzje odnośnie dalszej diagnostyki i leczenia (RM/TK, konsultacja neurochirugiczna, ortopedyczna, zabiegi rehab.itd).
Wskazana konsultacja neurologiczna - wcześniej proszę wykonać RTG lub TK odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa.
zalecana wizyta u neurologa oraz wykonanie badań rtg kręgosłupa
zalecana wizyta u neurologa oraz wykonanie badań rtg kręgosłupa oraz rezonansu magnetycznego
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ból pleców w Poznaniu Ból pleców w Dąbrowie Górniczej Ból pleców w Rzeszowie Ból pleców w Gliwicach Ból pleców w Warszawie Ból pleców w Krakowie Ból pleców w Bielsku-Białej Ból pleców w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi