Czy późniejsze rozpoczęcie nowej antykoncepcji wpłynie na termin wystąpienia miesiączki?

Kilka dni temu byłam u ginekologa, który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Niestety lekarz nie poinformował mnie o tym, że tabletki powinnam zażyć w pierwszy dzień miesiączki. Miesiączkę miałam około 2 tygodnie temu, a tabletki zaczęłam zażywać tydzień po miesiączce. Pytanie brzmi, czy miesiączka pojawi się podczas 7 dniowej przerwy od zażywania tabletek czy nie?

Jeśli zaczęła Pani przyjmować preparat w innym dniu cyklu to skuteczność postępowania antykoncepcyjnego w bieżącym cyklu może być obniżona. Może również wystąpić wcześniejsze krwawienie, jeszcze w trakcie stosowania tabletek.
Najlepiej zacząć kolejne opakowanie bez robienia 7 dniowej przerwy, i dopiero przerwę wykonać po drugim opakowaniu
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi