Czy późniejsze rozpoczęcie nowej antykoncepcji wpłynie na termin wystąpienia miesiączki?

Kilka dni temu byłam u ginekologa, który przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Niestety lekarz nie poinformował mnie o tym, że tabletki powinnam zażyć w pierwszy dzień miesiączki. Miesiączkę miałam około 2 tygodnie temu, a tabletki zaczęłam zażywać tydzień po miesiączce. Pytanie brzmi, czy miesiączka pojawi się podczas 7 dniowej przerwy od zażywania tabletek czy nie?

Jeśli zaczęła Pani przyjmować preparat w innym dniu cyklu to skuteczność postępowania antykoncepcyjnego w bieżącym cyklu może być obniżona. Może również wystąpić wcześniejsze krwawienie, jeszcze w trakcie stosowania tabletek.
Najlepiej zacząć kolejne opakowanie bez robienia 7 dniowej przerwy, i dopiero przerwę wykonać po drugim opakowaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi