Czy powinnam kupić EllaOne?

Czy powinnam kupić EllaOne? Mój cykl trwa 30-31 dni. Ostatni okres miałam 18-24.11. Okres mam regularny. Ostatniego dnia miesiączki (24.11) uprawiłam seks z moim partnerem. Był to seks analny bez zabezpieczenia. Mój facet kiedy pojawił się wytrysk szybko wyciągnął penisa i wszystko poleciało na moje plecy i mogło też niżej, nie jestem pewna. Od razu wytarłam plecy papierem i poszłam pod prysznic. Oczywiście umiejętnie omijając wiadomą strefę. Myłam plecy i pupę niedużym strumieniem wody. Dodam, że miałam założony tampon przez cały czas. Po 5-10 minutach wyciągnęłam go. Nie zakładałam nowego, aby nie wprowadzić głębiej plemników. Jest to dla mnie bardzo ważne. Nie chciałabym teraz zajść w ciążę.

W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne, niemalże zerowe. Jeśli jednak dla swojej pewności chciałaby Pani zastosować antykoncepcję awaryjną proszę zwrócić się do lekarza pamiętając, że ellaOne jest skuteczna do 120 godzin po stosunku.
Z przedstawionych przez Panią informacji wynika, iż ryzyko niechcianej ciąży jest bardzo znikome. Decyzja jednak o przyjęciu tabletki należy do Pani.
dla pełnej pewności można wziąć ellaone
Dzień dobry,
Ryzyko zajścia w ciążę w opisanej przez Panią sytuacji jest praktycznie skrajnie małe. Jeśli jednak nie ma Pani bezwzględnych przeciwskazań można dodatkowo zastosować antykoncepcję po stosunku. Warto jednak omówić z ginekologiem inne, skuteczniejsze i dające Pani komfort metody antykoncepcji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5028
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z