Czy powinnam kupić EllaOne?

Czy powinnam kupić EllaOne? Mój cykl trwa 30-31 dni. Ostatni okres miałam 18-24.11. Okres mam regularny. Ostatniego dnia miesiączki (24.11) uprawiłam seks z moim partnerem. Był to seks analny bez zabezpieczenia. Mój facet kiedy pojawił się wytrysk szybko wyciągnął penisa i wszystko poleciało na moje plecy i mogło też niżej, nie jestem pewna. Od razu wytarłam plecy papierem i poszłam pod prysznic. Oczywiście umiejętnie omijając wiadomą strefę. Myłam plecy i pupę niedużym strumieniem wody. Dodam, że miałam założony tampon przez cały czas. Po 5-10 minutach wyciągnęłam go. Nie zakładałam nowego, aby nie wprowadzić głębiej plemników. Jest to dla mnie bardzo ważne. Nie chciałabym teraz zajść w ciążę.

W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne, niemalże zerowe. Jeśli jednak dla swojej pewności chciałaby Pani zastosować antykoncepcję awaryjną proszę zwrócić się do lekarza pamiętając, że ellaOne jest skuteczna do 120 godzin po stosunku.
Z przedstawionych przez Panią informacji wynika, iż ryzyko niechcianej ciąży jest bardzo znikome. Decyzja jednak o przyjęciu tabletki należy do Pani.
dla pełnej pewności można wziąć ellaone
Dzień dobry,
Ryzyko zajścia w ciążę w opisanej przez Panią sytuacji jest praktycznie skrajnie małe. Jeśli jednak nie ma Pani bezwzględnych przeciwskazań można dodatkowo zastosować antykoncepcję po stosunku. Warto jednak omówić z ginekologiem inne, skuteczniejsze i dające Pani komfort metody antykoncepcji.
Ryzyko niewielkie, ale radzę zwrócić się do ginekologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3351
Pytań zadanych
przez pacjentów
8099
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

95
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi