Czy potrzebna jest dodatkowa antykoncepcja?

Miesiąc temu zapomniałam 21 tabletki antykoncepcyjnej (etynyloestradiol + gestoden). Postąpiłam zgodnie z ulotką, tj. wzięłam żółte tabletki do końca, a placebo pominęłam i rozpoczęłam kolejne opakowanie. Stosunek odbyłam tydzień później. Niestety w kolejnym miesiącu znowu zapomniałam 20 tabletki i zażyłam ją po 12h. Czy dobrze zrobiłam? Czy mam znowu pominąć tabletki placebo i przejść do kolejnego opakowania? Czy wystąpi krwawienie przy przyjmowaniu tabletek placebo w tym "trzecim" miesiącu? Czy potrzebna jest dodatkowa antykoncepcja?

za mało informacji w opisie. ale raczej zaleciłbym antykoncepcję awaryjną .
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi