Czy potrzebna jest dodatkowa antykoncepcja?

Miesiąc temu zapomniałam 21 tabletki antykoncepcyjnej (etynyloestradiol + gestoden). Postąpiłam zgodnie z ulotką, tj. wzięłam żółte tabletki do końca, a placebo pominęłam i rozpoczęłam kolejne opakowanie. Stosunek odbyłam tydzień później. Niestety w kolejnym miesiącu znowu zapomniałam 20 tabletki i zażyłam ją po 12h. Czy dobrze zrobiłam? Czy mam znowu pominąć tabletki placebo i przejść do kolejnego opakowania? Czy wystąpi krwawienie przy przyjmowaniu tabletek placebo w tym "trzecim" miesiącu? Czy potrzebna jest dodatkowa antykoncepcja?

za mało informacji w opisie. ale raczej zaleciłbym antykoncepcję awaryjną .

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi