Czy po zrobieniu dziurki w uchu mogę mieć infekcję?

Dwa dni temu zrobiłam sobie samodzielnie dziurkę w uchu, które teraz jest spuchnięte i czerwone. Bardzo bolało, teraz już mniej, ale pokazała się opuchlizna pod uchem. Czy to może być zapalenie węzłów chłonnych lub infekcja?

Proszę zgłosić się do lekarza, który wdroży odpowiednie leczenie. Objawy są związane z przeprowadzonym samodzielnie "zabiegiem".
Tak, to objawy infekcji wywołanej najpewniej przekłuciem ucha. Proszę zgłosić się do lekarza, gdyż infekcje tej okolicy mogą być bardzo niebezpieczne.
Tak, może.
Tak, wymienione objawy mogą sugerować zakażenie spowodowane samodzielnym przekłuciem ucha.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1798
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi