Czy po zabiegu przepukliny rozworu przełykowego choroba może wrócić?

Jestem po zabiegu przepukliny rozworu przełykowego. Czy są jakieś czynniki, które mogą spowodować nawrót choroby? Zabieg miałam w 2021 roku. Czy mogę nosić np. cięższe zakupy, a jeśli tak to do ilu kg, żeby to było bezpieczne?

Proszę skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, który przeprowadził zabieg.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Gastrolog w Łodzi Gastrolog w Poznaniu Gastrolog w Warszawie Gastrolog we Wrocławiu Gastrolog w Dąbrowie Górniczej Gastrolog w Katowicach Gastrolog w Częstochowie Gastrolog w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi