Czy plamienie zawsze oznacza jakąś chorobę?

Mam pytanie dotyczące plamienia podczas stosunku w dni płodne i przed miesiączką. Wyniki cytologii mam dobre, robiłam je miesiąc temu, USG też jest bez zmian, badania hormonalne w normie. Niby wszystko jest w porządku, a jednak się niepokoję. Mieszkam w Norwegii i nie do końca zrozumiałam lekarza - powiedział, że te krwawienie to nic złego, o ile dobrze zrozumiałam to mam coś nisko umiejscowione i dlatego plamię. Czy faktycznie można plamić i nie oznacza to żadnej choroby? Czuję się dobrze, nie mam żadnych innych dolegliwości. Wszystko zaczęło się w 2009 roku - krótko po porodzie położna założyła mi wkładkę. Jak to lekarz powiedział, one nie przyjęła się, a zaraz po jej wyjęciu zaczęły się wszystkie problemy.

Nie sądzę, aby wkładka wewnątrzmaciczna założona w 2009 roku była przyczyną obecnych plamień przy stosunku. Warto jednak pozostać pod kontrolą ginekologa i rozważyć dalszą diagnostykę pod okiem doświadczonego lekarza.
zalecam wizytę u ginekologa i ponowna ocena usg
plamienie nie musi oznaczać choroby

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi