Czy plamienie zawsze oznacza jakąś chorobę?

Mam pytanie dotyczące plamienia podczas stosunku w dni płodne i przed miesiączką. Wyniki cytologii mam dobre, robiłam je miesiąc temu, USG też jest bez zmian, badania hormonalne w normie. Niby wszystko jest w porządku, a jednak się niepokoję. Mieszkam w Norwegii i nie do końca zrozumiałam lekarza - powiedział, że te krwawienie to nic złego, o ile dobrze zrozumiałam to mam coś nisko umiejscowione i dlatego plamię. Czy faktycznie można plamić i nie oznacza to żadnej choroby? Czuję się dobrze, nie mam żadnych innych dolegliwości. Wszystko zaczęło się w 2009 roku - krótko po porodzie położna założyła mi wkładkę. Jak to lekarz powiedział, one nie przyjęła się, a zaraz po jej wyjęciu zaczęły się wszystkie problemy.

Nie sądzę, aby wkładka wewnątrzmaciczna założona w 2009 roku była przyczyną obecnych plamień przy stosunku. Warto jednak pozostać pod kontrolą ginekologa i rozważyć dalszą diagnostykę pod okiem doświadczonego lekarza.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi