Czy oprócz biopsji tarczycy można wykonać również badanie scyntygrafii?

USG tarczycy wykazało u mnie trzy guzki. Wykonałam biopsję i oczekuję na wyniki. Czy wskazane byłoby wykonanie również badania scyntygrafii tarczycy? Czy to badanie pozwala na jeszcze inne/dodatkowe informacje o stanie tarczycy niż sama biopsja?

Scyntygrafia jest specjalistycznym badaniem wykorzystującym promieniowanie izotopów radioaktywnych, a zatem nie można go stosować jeśli nie jest bezwzględnie konieczne.
W pierwszej kolejności wykonać należy badanie biopsyjne.
Do wykonania scyntygrafii istnieją ściśle określone wskazania. Z wynikiem biopsji proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, wówczas zapadną decyzje odnośnie konieczności dalszej diagnostyki, leczenia czy obserwacji.
Scyntygrafię wykonuje się jeżeli są do niej wskazania.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi