Czy oprócz biopsji tarczycy można wykonać również badanie scyntygrafii?

USG tarczycy wykazało u mnie trzy guzki. Wykonałam biopsję i oczekuję na wyniki. Czy wskazane byłoby wykonanie również badania scyntygrafii tarczycy? Czy to badanie pozwala na jeszcze inne/dodatkowe informacje o stanie tarczycy niż sama biopsja?

Scyntygrafia jest specjalistycznym badaniem wykorzystującym promieniowanie izotopów radioaktywnych, a zatem nie można go stosować jeśli nie jest bezwzględnie konieczne.
W pierwszej kolejności wykonać należy badanie biopsyjne.
Do wykonania scyntygrafii istnieją ściśle określone wskazania. Z wynikiem biopsji proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego, wówczas zapadną decyzje odnośnie konieczności dalszej diagnostyki, leczenia czy obserwacji.
Scyntygrafię wykonuje się jeżeli są do niej wskazania.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi