Czy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana jeżeli przedłużyłam przerwę między blistrami?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od kilku lat. Po zakończonym opakowaniu przedłużyła się 7 dniowa przerwa o kilka dni ze względu na brak możliwości zrealizowania recepty. Niewiele myśląc rozpoczęłam nowe opakowanie. Czy powinnam była czekać na miesiączkę z rozpoczęciem tego opakowania? Przyjęłam już 13 tabletek z nowego blistra.

Opóźnienie w przyjęciu tabletek zmniejsza skuteczność antykoncepcji (w przypadku opóźnienia wynoszącego kilka dni istnieje realne ryzyko zajścia w ciążę, w takich przypadkach zaleca się stosowanie przez 7 dni (od ponownego włączenia antykoncepcji) dodatkowych zabezpieczeń). Jeśli nie stosowała Pani dodatkowych metod antykoncepcyjnych w tym czasie- warto skonsultować się z ginekologiem.
Przy 13stej tabletce już powinna być Pani zabezpieczona antykoncepcyjnie
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi