Czy obrzezanie jest konieczne?

Podczas wizyty urologicznej (z powodu zapalenia pęcherza) dowiedziałem się, że cierpię na stulejkę niepełną i że ze względów zdrowotnych zalecane jest obrzezanie. Bardzo mnie to zaskoczyło, gdyż napletek całkowicie ściągam bez problemu, zarówno w spoczynku, jak i we wzwodzie. Jest tylko widoczny taki lekki „pierścień”. Nie powoduje to u mnie jednak żadnego bólu, ucisku czy dyskomfortu podczas współżycia. Czy w związku z tym ingerencja chirurgiczna jest rzeczywiście konieczna?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi