Czy objawy zmęczenia, to coś normalnego o tej porze roku?

Czasami kłuje mnie po lewej stronie w klatce piersiowej, ale lekarz powiedział, że to nerwobóle. Myślę, że gdybym nie pił kawy to bym nie funkcjonował jak człowiek. Ostatnio miałem taką sytuację, że zamówiłem pewną rzecz, poszedłem odebrać, ale zamiast wziąć tę rzecz, to tylko zapłaciłem i odszedłem - na szczęście przypominał mi dostawca. Chodzi o to, że mam problemy z pamięcią. Mogę jeszcze dodać, że miewam takie jakby skurcze, ale nie bolesne po prostu tak jakby mięsień mi skacze, czy coś w tym stylu. Chyba codziennie, jak wstaje miewam wory po oczyma. Ciężko jest mi też sobie coś szybko wyobrazić i wysłowić się. Z rana czuję się spięty. Czy to coś poważnego czy po prostu tak już mam? Dodam, że mocno i szybko się irytuję, ostatnio też jakby mi kości strzykają w stopach, a wcześniej tak nie było. Kiedyś pamiętam, że miałem problemy z orientacją w terenie, nie wiem czy to było wywołane stresem - badania miałem robione, ale nic nie wyszło, tzn. morfologię i RTG serca.
Myśle ze należy wrócić do punktu wyjścia czyli do lekarza pierwszego kontaktu i podstawowych badań.Objawy jakie Pan podaje tj.zaburzenia koncentracji, pamięci ,orientacji, rozkojarzenie,poddenerwowanie mogą być syndromem przewlekłego zmęczenia,niedoboru mikro i makroelementów ale najpierw należy wykluczyć inne przyczyny dolegliwosci, w tym choroby psychosomatyczne.
należy poszerzyc diagnostykę
Zalecana konsultacja lekarska celem zebrania dokładnego wywiadu i przeprowadzenia ewentualnie dalszej diagnostyki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi