Czy objawy sugerujące zapalenie wyrostka mogą być spowodowane innymi schorzeniami?

Mam pytanie odnośnie objawów zapalenia wyrostka robaczkowego. Od jakiegoś czasu mam nagminnie wzdęty brzuch, nudności, bóle głowy i nie mam apetytu. Odczuwam też dolegliwości bólowe brzucha. Jest to ból umiejscowiony po prawej stronie pępka, czasami promieniuje mi do miejsca pod prawą kością biodrową. Ma charakter kłujący, bardzo nagły i dość intensywny. Do tego przy okazji kąpieli wykryłam, że brzuch po prawej stronie pępka (może z 5 cm od niego w stronę kości prawej biodrowej) jest dosyć twardy. Na pewno nie taki jaki powinien być. Oczywiście wizyta u lekarza się odbędzie, tylko nie wiem czy słusznie się przejmuję. Czy to po prostu mogą być jakieś zwykłe wzdęcia bądź problem o podłożu psychicznym (typu silny i przewlekły stres itp.)?

Niiezbędna wizyta stacjonarna u lekarza (z uzupełnieniem wywiadu, badaniem fizykalnym, zleceniem bad.lab.), wykonanie usg jamy brzusznej oraz konsultacja ginekologiczna z usg ginekologicznym.
tak, objawy te mogą sugerować inne schorzenia
Tak. Opisane dolegliwości mogą wskazywać na różne schorzenia.
Zapalenie wyrostka robaczkowego z reguły ma przebieg ostry i ograniczony do godzin lub najwyżej dni. Istnieje natomiast cała gama innych dolegliwości mogących lokalizować się we wspomnianej okolicy. Proszę umówić konsultację lekarską i rozszerzyć diagnostykę o badanie ultrasonograficzne lub dalsze badania laboratoryjne zgodnie z zaleceniami konsultującego lekarza.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi