Czy objawy sugerujące zapalenie wyrostka mogą być spowodowane innymi schorzeniami?

Mam pytanie odnośnie objawów zapalenia wyrostka robaczkowego. Od jakiegoś czasu mam nagminnie wzdęty brzuch, nudności, bóle głowy i nie mam apetytu. Odczuwam też dolegliwości bólowe brzucha. Jest to ból umiejscowiony po prawej stronie pępka, czasami promieniuje mi do miejsca pod prawą kością biodrową. Ma charakter kłujący, bardzo nagły i dość intensywny. Do tego przy okazji kąpieli wykryłam, że brzuch po prawej stronie pępka (może z 5 cm od niego w stronę kości prawej biodrowej) jest dosyć twardy. Na pewno nie taki jaki powinien być. Oczywiście wizyta u lekarza się odbędzie, tylko nie wiem czy słusznie się przejmuję. Czy to po prostu mogą być jakieś zwykłe wzdęcia bądź problem o podłożu psychicznym (typu silny i przewlekły stres itp.)?

Niiezbędna wizyta stacjonarna u lekarza (z uzupełnieniem wywiadu, badaniem fizykalnym, zleceniem bad.lab.), wykonanie usg jamy brzusznej oraz konsultacja ginekologiczna z usg ginekologicznym.
Tak. Opisane dolegliwości mogą wskazywać na różne schorzenia.
Zapalenie wyrostka robaczkowego z reguły ma przebieg ostry i ograniczony do godzin lub najwyżej dni. Istnieje natomiast cała gama innych dolegliwości mogących lokalizować się we wspomnianej okolicy. Proszę umówić konsultację lekarską i rozszerzyć diagnostykę o badanie ultrasonograficzne lub dalsze badania laboratoryjne zgodnie z zaleceniami konsultującego lekarza.
W przypadku negatywnej diagnozy w kierunku wyrostka robaczkowego warto udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty, który zbada napięcie w obrębie mięśni miednicy i powłok brzusznych w celu znalezienia przyczyny bólu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi