Czy objaw Raynauda jest przeciwwskazaniem do powiększenia ust?

Czy taka sytuacja jest przeciwwskazaniem do powiększenia ust kwasem hialuronowym ? Mam 24 lata, na nic nie choruję, nie przyjmuję żadnych leków na stałe, od 14 roku życia jest obecny u mnie Objaw Raynauda, poza nim nic mi nie dolega. Reumatolog stwierdził,że wystepuje u mnie samoistnie objaw, bez chorób, jestem zdrowa, nic mi nie dolega, badanie kapilaroskopowe prawidłowe, badania laboratoryjne w normie. Badanie ANA1 1:80 czyli nie wykryto obecności przeciwciał, badania ANA 3 wszystkie przeciwciała ujemne, jedynie PM-Scl 100 wynik wątpliwy. Mój reumatolog stwierdził,że jeśli przeciwciała będą wszystkie ujemne, świadczy to o braku choroby i będę mogła powiększyć usta, a co w przypadku wyniku wątpliwego? W takiej sytuacji jest to zbyt ryzykowny zabieg? Co ewentualnego mogłoby się stać?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi